Dochádzka do MŠ - povinné predprimárne vzdelávanie

Dochádzka do MŠ:

• Dochádzka do MŠ je pre predškolákov povinná, to znamená, že rodič bez ospravedlnenia nemôže nechať dieťa doma.
  • Dochádzka dieťaťa do MŠ bude evidovaná a v prípade, ak dieťa vynechá viac ako 5 dní v mesiaci, rodič musí dieťa ospravedlniť.
  • V čase školských prázdnin neprítomnosť dieťaťa sa nemusí dokladovať.
  • Ak zákonný zástupca dieťaťa nedbá o riadne plnenie povinného predprimárneho vzdelávania svojho dieťaťa, a neospravedlní vynechanie viac ako 5 dní v mesiaci, oznámi riaditeľka materskej školy túto skutočnosť príslušnému úradu práce sociálnych vecí a rodiny a v obci, v ktorej má zákonný zástupca dieťaťa trvalý pobyt.

Odklad a oslobodenie od plnenia predprimárneho vzdelávania:

Doteraz, ak dieťa nedosiahlo školskú zrelosť - nebolo na školu pripravené, podával rodič riaditeľovi základnej školy žiadosť o odklad. Ten sa po novom ruší.

Ak dieťa po dovŕšení 6 rokov veku nedosiahlo školskú spôsobilosť, riaditeľka materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole ďalší školský rok. Zákonný zástupca dieťaťa musí predložiť v materskej škole:

• Písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie;
  • Písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast;
  • Informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia;

Riaditeľka materskej školy môže rozhodnúť o oslobodení od povinnosti dochádzať do MŠ v prípade ťažkého zdravotného stavu dieťaťa podložené písomný vyjadrením pediatra.

Júl 2022
  • Pon
  • Uto
  • Str